0_Македонија.ПорталПолитика

Министерката Шахпаска на неформален состанок со УНФПА, на кој беше донесен Документот за програмска соработка со РСМ за 2021-2025

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска учествуваше на неформален состанок со УНФПА, во врска со донесувањето на Документот за програмска соработка со Република Северна Македонија за периодот 2021-2025 година. Овој состанок беше на ниво на Извршен  одбор на УНФПА од чија страна беа истакнати најважните постигнувања на земјава, со посебен акцент на реформата на системот на социјална заштита, постигнувањата во намалувањето на дискриминацијата на жените, еднаквите можности, мерките и политиките во насока на задржување на младите во земјава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close