0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Министерката Царовска во посета на Прилеп и Битола во рамки на процесот „Учи паметно, работи стручно“

Министерката за образование и наука Мила Царовска денеска ќе учествува на консултативни состаноци со претставници од компаниите, локалните самоуправи и средните стручни училишта во Прилеп и Битола.

Back to top button
Close
Close