0_Македонија.ПорталОпштество

Министерката Царовска на обука со директорите на средните училишта во пресрет на новата учебна година

Одржана е обука со директорите на средните училишта во пресрет на новата учебна година кога започнува имплементацијата на дуалното образование, на која учесниците беа запознаени со обврските што треба да ги преземат во насока на ефективно партнерство со компаниите кои се дел од концептот и учеството во едукацијата на средношколците, информира Министерството за образование и наука.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close