Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Министер за здравство на Шпанија: Без строги епидемиолошки мерки Мадрид е во сериозна опасност (видео)

Шпанскиот министер за здравство побара од властите во Мадрид да ги засилат мерките во тоа жариште на епидемијата на новиот коронавирус, предупредувајќи дека жителите на градот и околните региони без поостри мерки се во „сериозен ризик“.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close