БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Министер за здравство на Бугарија: Треба да се испита високата смртност за време на ковид кризата

Времениот министер за здравство на Бугарија, Стојчо Кацаров, изјави за БНР дека мора да се испитаат причините за ужасните смртни случаи за време на пандемијата на коронавирусот, но не со цел да се бара одговорност, туку за да не се повтори повеќе.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close