0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Минималната плата ќе продолжи да расте, обвинувањата на КСС се неосновани, порача Владата

Минималната плата ќе продолжи да расте, обвинувањата на Конфедерацијата на слободни синдикати (КСС) се несериозни и неосновани, а барањата на претседателот на КСС, Благоја Ралповски да постапуваме спротивно на Законот за минимална плата се неприфатливи. Институциите се должни да го почитуваат и доследно да го спроведуваат Законот, зашто само на тој начин граѓаните и работниците ќе бидат заштитени и нема да се соочуваат со неизвесност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close