БалканБалкан.Портал

Минатата година во Хрватска починале најмногу луѓе од крајот на Втората светска војна

Минатата година 56.677 лица починале во Хрватска, што е најголем број на смртни случаи во една година од крајот на Втората светска војна, соопшти Централното биро за статистика (ЦБС).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close