БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Минатата година над 21.800 албански станале италијански државјани, а за 11 години – над 210 илјади

Италијанско државјанство минатата година добиле околу 127.000 странци, меѓу нив 21.841 албански емигранти.

Back to top button
Close
Close