Балкан

Минатата година има најмалку новородени во Романија од 1930 година

Во Романија во 2020 година се родиле најмалку бебиња од 1930 година досега, покажуваат податоците на Националниот статистички институт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close