0_Спорт.ПорталКошаркаРезултати

Милвоки избегна „метла“, Лејкерс изедначија со Хјустон

Во НБА плејофот ноќеска се одиграа два натпревара на кои победи забележаа екипите со најдобар биланс во основниот дел од сезоната.

Орландо, 7 септември 2020 (МИА) – Во НБА плејофот ноќеска се одиграа два натпревара на кои победи забележаа екипите со најдобар биланс во основниот дел од сезоната.

Милвоки го совлада Мајами и успеа да избегне елиминација во конференциското полуфинале на Исток без добиен натпревар.

Во Западната конференција, Лос Анџелес лејкерс ја забележа првата победа во пресметката со Хјустон рокетс и го изедначи резултатот во серијата прв до четири победи.

Резултати:

Мајами – Милвоки 115:118 по продолжение (3-1 во победи)

ЛА лејкерс – Хјустон 117:109 (1-1 во победи).

Вечер по полноќ играат:

Торонто – Бостон (2-2) и

Денвер – ЛА клиперс (1-1). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close