0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Милвоки даде рекордни 29 тројки на дуелот со Мајами

Кошаркарите на Милвоки поставија рекорд во НБА на дуелот со Мајами (144:97) одигран ноќеска.

Мајами, 30 декември 2020 (МИА) – Кошаркарите на Милвоки поставија рекорд во НБА на дуелот со Мајами (144:97) одигран ноќеска.

Бакс постигнаа 29 тројки, е станаа рекорди во НБА лигата по број на прецизни удари на еден натпревар зад линијата 7,24 метри.

Претходниот рекорд – 27 тројки му припаѓаше на Хјустон. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close