Политички партии

Милошоски: Заради штетните договори во РЕК цената на произведен киловат час електрична енергија се зголемува за 20 отсто

Директорот на ЕЛЕН Васко Ковачевски продолжува со тендерите и со договорите кои што значат дополнителна штета на Буџетот на државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close