0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитикаПолитички партии

Милошоски: ВМРО-ДПМНЕ подготвена на разговори за експертска влада што би организирала предвремени избори

Ова мнозинство е неефикасно, а ВМРО-ДПМНЕ е подготвена да разговара за експертска влада што ќе организира локални и предвремени парламентарни избори. Тоа денеска од Охрид го порача Антонијо Милошоски, член на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close