Политички партии

Милошоски: Одамна алармиравме за Рашковски

ВМРО-ДПМНЕ уште пред три години алармираше дека кај поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски има индиции за сторен криминал, изјави денеска пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, по објавувањето на информацијата дека Рашковски е приведен. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close