Политички партии

Милошоски: Нефункционалноста на електронскиот систем за попишување е доказ дека пописот е сомнителен

По однос на нефункционалноста на електронскиот систем за попишување, сметаме дека тоа е само еден показател колку овој попис ќе биде неверодостоен и колку власта не е спремна да го спроведе овој попис, изјави пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски одговарајќи на новинарско прашање за објавите дека постои можност од Македонија да се попишете исто како да престојувате во странство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close