0_Спорт.ПорталФудбал

Милик на позајмица во Марсеј

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра.

Марсеј, 22 јануари 2021 (МИА) – Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик се пресели во Марсеј на позајмица. На лето, францускиот клуб ќе има обврска да го купи 26-годишниот Полјак за осум милиони евра.

Исто така, наполитанците можат да добијат уште четири милиони долари бонуси.

Милик нема ниту еден настап за Наполи оваа сезона и не беше вклучен во составот.

Полскиот фудбалер е најавено како големо засилување за поранешниот француски шампион. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close