0_Спорт.ПорталФудбал

Милик може да замине во Рома

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да ја продолжи кариерата во Рома, пренесува „Калчомеркато“.

Рим, 19 август 2020 (МИА) – Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик може да ја продолжи кариерата во Рома, пренесува „Калчомеркато“.

Според изворот, неаполитанците го прифатиле предлогот за 26-годишниот Полјак. Се соопштува дека Римјаните се подготвени да платат 15 милиони евра за играчот и да ги пренесат правата на Џенгиз Јундер во Наполи.

Во сезоната 2019/20, Милик одигра 35 натпревари за Наполи и постигна 14 голови. „Transfermarkt.com“ ја проценува вредноста на Полјакот на 32 милиони евра. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close