0_Спорт.ПорталФудбал

Милик може да се пресели во Тотенхем откако ја прекина позајмицата во Рома

Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик можеби нема да се пресели во Рома, туку во Тотенхем, тврди „Фудбал Италија“. Полскиот напаѓач беше близу да биде позајмен во римскиот клуб со откуп од 18 милиони евра плус седум милиони во бонус. Сепак, тој не беше во можност да ги договори деталите за договорот, вклучително и правата на бонусите.

Рим, 22 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Наполи, Аркадиуш Милик можеби нема да се пресели во Рома, туку во Тотенхем, тврди „Фудбал Италија“. Полскиот напаѓач беше близу да биде позајмен во римскиот клуб со откуп од 18 милиони евра плус седум милиони во бонус. Сепак, тој не беше во можност да ги договори деталите за договорот, вклучително и правата на  бонусите.

Во овој поглед, Рома се премисли да се раздели со Един Џеко, кој можеше да биде ангажиран од Јувентус.

Тотенхем е подготвен за целосен трансфер. Договорот на напаѓачот истекува на крајот на сезоната, а за „наполитанците“ ќе биде исплатливо да го продадат сега за да не го загубат бесплатно следното лето.

Минатата сезона, 26-годишниот Полјак одигра 35 натпревари и постигна 14 погодоци на сите турнири. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close