0_Македонија.ПорталПолитика

Милевски-Ќучук: Новиот Закон за рамномерен регионален развој важен за финансиска независност на општините

Европските перспективи на земјата, имплементацијата на ИПА фондовите за прекугранична соработка со соседните земји, актуелната политичка состојба во државата и надминување на препреките кон целосното интегрирање во ЕУ, биле теми на денешната средба на министерот за локална самоуправа Горан Милевски со европратеникот и известувач за Северна Македонија во Европскиот парламент Илхан Ќучук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close