0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Милевски: Училиштето „Христо Узунов“ во Охрид реновирано по педесет години

Во рамки на проектот „Изведба на енергетско ефикасни објекти и искористување на обновливи извори на енергија во јавните објекти“ направена е замена на столаријата во основното училиште „Христо Узунов“ во Охрид.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close