0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Милевски: Се грижиме за учениците и жртвите на семејно насилство, зголемен капацитетот на Домот во Куманово

Ученичкиот Дом во Куманово е целосно реконструиран и се подобрени условите за живот и учење на сто и дваесет ученици. Домот, кој целосно е прилагоден за учениците со лесна физичка попреченост и направени се пет апартмани за средношколци - со лесна физичка попреченост како и за згрижување на лица жртви на семејно насилство, пожари и поплави, денеска го посети министерот за локална самоуправа Горан Милевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close