ПолитикаПолитички партии

Милевски: ЛДП ја поддржува Владата

Министерот за локална самоуправа и преседател на ЛДП Горан Милевски денеска изјави дека одлуката нивните двајца пратеници да делуваат надвор од пратеничката група на СДСМ е донесена уште во август, но дека таа не била соопштена во јавноста, а дека нивните коалициски партнери неколку пати замолиле да го одложат објавувањето. За Милевски не е јасно зошто се крена толкава тензија во јавноста во врска со тоа и потсети дека ЛДП во соопштение кажала дека и понатаму продолжува да ја подржуваме Владата и дека ќе гласаат против интерпелациите за двајцата министри. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close