0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Милевски: Ги откриваме скриените атракции на Демир Хисар и Клос со поддршка на ЕУ

Со финансиска поддршка од ЕУ и Министерството за локална самоуправа, преку ИПА 2 Програма за Прекугранична соработка меѓу Северна Македонија и Албанија, а во рамки на проектот „Откривање на скриените атракции“ комплетно се реконструира стариот Кооперативен Дом во демирхисарското село Слоештица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close