0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Милевски, Царовска и Шекеринска ќе извршат увид на реконструкцијата на ОУ „Пецо Даскалот“ во село Заполжани

Министерот за локална самоуправа Горан Милевски, министерката за образование и наука Мила Царовска и министерката за одбрана Радмила Шекеринска, денеска ќе извршат увид на проектот „Изградба на инфраструктура за социјална инклузија и едукација на деца од рурални подрачја во Пелагонискиот регион“ – реконструкција на Основно училиште „Пецо Даскалот“ во село Заполжани, Општина Долнени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close