Дописници СветСветСвет.Портал

Милер: Во вториот мандат на Трамп се заоструваат правилата за влез на имигранти во САД

Во случај на добиен втор мандат, претседателот на САД, Доналд Трамп, ќе ја зацврсти имиграциската политика, изјави денеска неговиот висок советник Стивен Милер.

Back to top button
Close
Close