БалканБалкан.Портал

Милановиќ ја поништи одлуката за одземање на воените одликувања на осомничениот за воени злосторства над Србите во Осиек, Бранимир Главаш

Седум одликувања и чин генерал-мајор на Бранимир Главаш му беа одземени за време на мандатот на претседателот Иво Јосиповиќ во 2010 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close