0_Спорт.ПорталФудбал

Милан заинтересиран за 20-годишниот Ловато, Верона го проценува дефанзивецот на 20 милиони евра

Дефанзивецот на Верона, Матео Ловато го привлече вниманието на Милан.

Милано, 6 декември 2020 (МИА) – Дефанзивецот на Верона, Матео Ловато го привлече вниманието на Милан.

„Росонерите“ се импресионирани од перформансите на 20-годишниот фудбалер и ја проценуваат можноста за трансфер во јануари, изјави „Калчомеркато“.

Верона го проценува Италијанецот на 20 милиони евра.

Милан е лидер во Серија А, а вечер од 20:45 часот гостува во Џенова кај Сампдорија. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close