Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Мигранти пронајдени скриени во камион-ладилник близу границата на Германија со Чешка

Германската полиција пронајде 31 мигрант скриени во камион-ладилник со турски регистарски таблички во близина на границата со Чешката Република.

Back to top button
Close
Close