СветСвет.Портал

Мигел Кардона ќе биде нов министер за образование на САД

Новоизбраниот американски претседател Џо Бајден ќе го претстави денеска Мигел Кардона како свој избор за иден министер за образование.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close