Svet.SlajderСветСвет.Портал

Мигел Дијаз-Канел избран за нов лидер на Комунистичката партија на Куба

Владејачката Комунистичка партија на Куба денеска го избра претседателот Мигел Дијаз-Канел за наследник на Раул Кастро за прв секретар на партијата, за време на последниот ден од конгресот на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close