BallkanKorrespondentë Botë

Micotakisi në takim me Mishellin, Fon der Lajen dhe Borrellin në Bruksel

Para fillimit të Samitit të BE-së në Bruksel, kryeministri grek Kirjakos Micotakis ka pasur takime të ndara me kryetarin e Këshillit Evropian, Sharll Mishell, kryetaren e Komisionit Evropian, Ursula fon der Lajen dhe me përfaqësuesin e Lartë për Politikën e Jashtme të BE-së, Xhozep Borrell, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close