БалканБалкан.Портал

Мицотакис: Земјите членки на ЕУ не беа чесни

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска изјави дека земјите членки на ЕУ не одговориле на барањето да преземат 3.000 малолетни мигранти без придружба кои моментално живеат во прифатни центри и други објекти во Грција.

Back to top button
Close
Close