Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис во посета на Либија – рестарт на односите меѓу двете земји

Средби со претседателот на преодниот претседателски совет Мохамед Јунус ал-Менфи и со премиерот Абдул Хамид Дабиба, ќе оствари грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на неговата денешна посета на Либија, посета која според владината портпаролка ќе го означи рестартот на односите меѓу двете земји, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close