BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Micotakis sot pasdite me videoporosi do të t’u drejtohet qytetarëve për koronavirusin, karantina nuk është në tryezë

Ne jemi në një fazë të rëndësishme të ballafaqimit me pandeminë, Greqia ka pasqyrë më të mirë epidemiologjike se shumë vende të tjera, numri i rasteve të reja, megjithëse i lartë, megjithatë po stabilizohet, shpjegoi sot zëdhënësi i Qeverisë greke Stelios Pecas në informimin e rregullt me ​​gazetarë, duke folur për situatën me koronavirusin në vend dhe theksoi se karantina e përgjithshme, si masë nuk është në tryezë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close