БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис со поддршка за Макрон

Целосна поддршка и солидарност за претседателот на Франција Емануел Макрон и за францускиот народ изрази грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис преку неговиот официјален твитер-налог по изјавите на турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close