Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Слобода не значи неодговорност, потребна е внимателност

Задоволство за фактот што со укинувањето на мерките, Грците добија поголема слобода, но и загриженост дека „многу граѓани, се чини дека веруваат дека веќе конечно се ослободивме од пандемијата, нешто што не е така“, изрази грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за време на денешниот состанок за ситуацијата со Ковид-19 во земјата, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close