БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис попладнево со видео порака до граѓаните за коронавирусот, целосен карантин не е на опција

Се наоѓаме во клучна фаза во справувањето со пандемијата, Грција има подобра епидемиолошка слика од многу други земји, бројот на новите случаи иако е висок, сепак се стабилизиран, објасни портпарлот на грчката Влада Стелиос Пецас на денешниот редовен брифинг со новинарите, говорејќи за ситуацијата со коронавирусот во земјата и истакна дека општ карантин, како мерка не е на маса, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close