Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис побара воздржаност од партиите за утрешната годишнина од студентскиот бунт против хунтата

Повик до партиите да покажат самовоздржаност, а лидерите да се согласат на заедничка иницијатива за скромна посета на Политехничкиот факултет, предводена од претседателката во чест на годишнината од студентскиот бунт против хунтата, упати грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close