БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Отворањето на ЕУ кон Западен Балкан –историска мисија што треба брзо да започне

Отворањето на Унијата кон нови држави, а особено кон оние од Западен Балкан, не само што е наш свесен политички избор, туку би рекол дека е историска мисија која брзо треба да започне, истакна грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис по средбата со претседателот на Европскиот Совет Шарл Мишел, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close