БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Незамисливо е мигрантите и бегалците да се користат како геополитички пиони

Незамисливо е мигрантите и бегалците да се користат како геополитички пиони за да се изврши притисок врз Европската унија во целост. Мора да бидеме многу строги секогаш кога тоа ќе се случи. Се случи минатиот март, на нашата копнена граница со Турција, повторно се случи пред неколку дена во северна Африка, рече грчкиот премиер Кирјакос Мицотакс на средбата со извршниот директор на ФРОНТЕКС Фабрис Легери, јави дописничката на МИА од Атина.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close