BallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Micotakis në vizitë të Libisë – rifillim të marrëdhënieve në mes dy vendeve

Kryeministri grek Kirjakos Micotakis do të takohet me kryetarin e Këshillit të Përkohshëm Presidencial Mohamed Junus al-Menfi dhe me kryeministrin Abdul Hamid Dabiba gjatë vizitës së sotshme të tij në Libi, sipas zëdhënëses qeveritare kjo do të nënkupton edhe rifillimin e marrëdhënieve në mes dy vendeve, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close