БалканДописници Свет

Мицотакис на средби со Мишел, Фон дер Лајен и Борел во Брисел

Пред почетокот на Самиот на ЕУ во Брисел, грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис оствари одвоени средби со претседателот на Европскиот совет, Шарл Мишел, со претседателката на Европската комисија, Урсула Фон дер Лајен како и со високиот претставник за надворешна политика на Унијата, Жозеп Борел, јави дописничката на МИА од Атина

Back to top button
Close
Close