Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис најави дополнителна поддршка за угостителите кои се затворени веќе три месеци

Целосно ослободување од плаќањето кирија и за месец март; целосно покривање на  трошоците за платите на вработените што се на принуден одмор; задржување на намалениот ДДВ за кафето и безалкохолните пијалаци до 30 септември 2021 година, што ќе се прошири и на транспортот, театрите, кината, кога ќе почнат со работа, но и на туристичките пакети до декември, се дел од мерките што грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, ги соопштил на средбата со претставници на угостителите во Грција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close