Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Кон средината на мај ќе почнеме да се враќаме во нормала

Враќањето во нормален ритам и отворање на економските активности во Грција се очекува да почне кон средината на мај, кога е предвидено и да се отвори туризмот, според грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close