Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис: Кога ќе се намали притисокот врз здравствениот систем, тогаш ќе се вратиме во нормален ритам

Ќе можеме да му се вратиме на нормалниот ритам, само тогаш кога ќе бидеме апсолутно сигурни дека е значајно намален притисокот врз националниот здравствен систем, порача грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис на почетокот од редовната месечна средбата со грчката претседателка Катерина Сакеларопулу, што овој пат, поради карантинот се одржа преку видеоконференција, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close