Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Мицотакис и Санчез ја истакнаа важноста на дигиталниот зелен сертификат за вакцинација за слободно движење на граѓаните

Дигиталниот зелен сертификат за вакцинација, пандемијата и начинот на справување, европскиот фонд за закрепнување, Европа во пост- Меркел ерата, но и како решиле да станат политичари, беа темите за кои дискутираа премиерите на Грција и Шпанија Кирјакос Мицотакис и Педро Санчез за време на Делфи економскиот форум, јави дописничката на МИА од Атина.  

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close