0_Web_AktualeBallkanBallkan.PortalKorrespondentë BotëSvet.Slajder

Micotakis; Fillimi i kontakteve me Turqinë është hap inkurajues në drejtim të duhur

Fillimi i kontakteve preliminare mes Greqisë dhe Turqisë është hap inkurajues në drejtim të duhur, preferojmë t'i japim shans diplomacisë që të gjejmë zgjidhje të përbashkët të pranueshme, ka thënë kështu kryeministri grek Kirijakos Micotakis në intervistën për magazinën franceze "Le Figaro", njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close