BallkanBallkan.PortalKorrespondentë Botë

Micotakis: Festat e të rinjve janë shkaqet kryesore për përhapjen e koronavirusit

Arsyeja kryesore e përhapjes së virusit në Greqi dhe në të gjithë Evropën ishin festat e të rinjve, tha kryeministri grek Kiriakos Micotakis gjatë seancës së sotme parlamentare, ku informoi për situatën me koronavirusin në vend. Në të njëjtën kohë, ai theksoi se numri i rritur i rasteve nuk ka të bëjë me hapjen e turizmit, raporton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

Back to top button
Close
Close