0_Web_АктуелноПолитикаПолитички партии

Мицкоски: Заев сака да го избрише името Република Македонија од личните карти, за нас тоа е недозволиво

ВМРО-ДПМНЕ поддржува етничката припадност да стои во личните карти, а не поддржува името Република Македонија да биде променето со новата придавка, изјави денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Македонското радио. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close