Политички партии

Мицкоски заедно со Пешевска учествуваа на онлајн – работилница организирана од Фондацијата Конрад Аденауер

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес (07.05.2021) заедно со претседателката на Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ Жаклина Пешевска и претседателката на Унијата на жени на Европската народна партија Дорис Пак учествуваа на онлајн-работилница на тема „Жените во локалната политика – кон повеќе родово-сензитивни политики на агендата на локалната самоуправа” организирана од Фондацијата Конрад Аденауер во соработка со Унијата на жени на ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close